flamengol.net

Gávea

Gávea jest główną siedzibą Flamengo, gdzie większość sportowców klubu odbywa swoje treningi. W dniu 14 listopada 1931 roku, na mocy dekretu miejskiego 3,686, Flamengo dostało prawo do przeniesienia własności ziemi i jeziora. Na otrzymanym terenie klub zbudował swój pierwszy stadion z drewnianym ogrodzeniem. W dniu 28 grudnia 1933 roku, ówczesny prezydent José Bastos Padilha uiścił opłatę w wysokości 497 contos i Flamengo rozpoczęło budowę w Gávea stadionu José Bastos Padilha o pojemności 6 tys. widzów. Obecna pojemność obiektu to 8 tyś. widzów.

Położona w doskonałej lokalizacji w strefie południowej Rio de Janeiro, u stóp Chrystusa Odkupiciela, siedziba Flamandów zajmuje powierzchnię 73.000 m². W głównej siedzibie mieszczą się biura zarządu, sala z klubowymi trofeami, audytorium, sale konferencyjne i cały aparat administracyjny klubu. Sportowy kompleks Gávea ma trzy same gimnastyczne, cztery boiska piłkarskie, restaurację, siedem kortów tenisowych, park wodny z pięcioma basenami i jeden basen o powierzchni rekreacyjnej. Gávea jest domem dla wioślarzy, pływaków, piłkarzy wodnych, pływaków synchronicznych, koszykarzy, siatkarzy, gimnastyków, judoków, futsalowców i tenisistów. Od czasu do czasu na stadionie w Gávea trenują również piłkarze, dla których domem jest jednak centrum treningowe Ninho do Urubu.

Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX