flamengol.net


Cieszynka Viníciusa Júniora zirytowała zawodników Botafogo

Autor trzeciej bramki dla Flamengo we Volta Redonda, Vinícius Júnior rozgniewał zawodników Botafogo podczas celebracji swojego trafienia. Młody zawodnik, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, świętując swoją bramkę wykonał gest "chororô" - gest imitujący płacz -, który w ostatniej dekadzie oznaczał klasyk rubro-negros i alvinegros.

Piłkarzom Bota nie spodobała się cieszynka i natychmiast udali się z pretensjami do wychowanka Flamengo, za którym w obronie stanęli koledzy z drużyny, a on sam unikał wchodzenia w dyskusję. Po całym zamieszaniu Vinícius został ukarany przez sędziego żółtą kartką. Sam zawodnik po końcowym gwizdku uzasadnił swoją celebrację.

"To część radości z gry. To, co się dzieje się w środku, jest naprawdę w środku. Nie zrobiłem tego, aby sprowokować, ale świętować. To był bardzo ważny gol dla mnie, pierwszy w klasyku." - powiedział Vinícius Júnior.

Ta prowokacja przeciwko Botafogo stała się sławna w 2008 roku, za sprawą Souzy, który właśnie w taki sposób celebrował zdobytą bramkę. Od tego czasu dochodzi do takich prowokacji podczas eliminacji Bota, szczególnie w meczach przeciwko Flamengo.

  • dodał: MentiX
  • 10.02.2018; 22:45
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Flamengo 1:1 Vasco

Ocena: 7.0
Zdjęcie tygodnia
Dużo walki, ale ostatecznie klasyk z Vasco na Maracanie zakończył się podziałem punktów.
Video
Flamengo zremisowało klasyk z Vasco i straciło fotel lidera Campeonato Brasileiro.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX