flamengol.net

Dwa najlepsze zespoły zmierzą się w meczu o nic

Flamengo i Fluminense to dwa najlepsze zespoły w Campeonato Carioca - 26 i 25 punktów w klasyfikacji generalnej. Oba zespoły mają już zagwarantowany awans do półfinału Carioca i zmierzą się ze sobą w klasyku, który nie ma znaczenia w odniesieniu do zdobycia tytułu mistrza stanu.

Koncentrując się na środowym spotkaniu z urugwajskim Liverpoolem w Copa Sul-Americana, zespół Fluminense wystąpi w rezerwowym składzie. Bramkarz Diego Cavalieri powinien być jednym zawodnikiem z pierwszego zespołu, którego Abelão wystawi do gry na Kléber Andrade.

Nawet bez gry w środku przyszłego tygodnia, Flamengo również nie wystąpi w najsilniejszym składzie. Zé Ricardo zdecydował, że oszczędzi piłkarzy, którzy narzekają na lekkie urazy oraz tych najbardziej przemęczonych. Tak więc do Cariacica nie udali się Paolo Guerrero, Federico Mancuello, Réver i Rômulo. Poza nimi, również i Éverton może nie wystąpić w klasyku. Pomocnik nie trenował z grupą podczas sobotniego porannego treningu w centrum sportowym Ninho do Urubu. Mancuello, Réver i Rômulo zostaną w Rio de Janeiro, aby leczyć swoje urazy, z kolei Guerrero został oszczędzony z powodu sekwencji podróży i gier dla reprezentacji Peru w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji.

Ostatni mecz obu zespołów w finale Taça Guanabara zakończył się zwycięstwem Fluminense po rzutach karnych 4:2, po regulaminowych 90 minutach był remis 3:3.

Prawdopodobne składy:

Fluminense: Diego Cavalieri (Julio César); Renato, Nogueira, Reginaldo, Calazans; Luiz Fernando, Wendel, Marquinho; Marcos Junior, Pedro, Richarlison.

Flamengo: Alex Muralha; Pará, Donatti, Rafael Vaz, Trauco; Márcio Araújo, William Arão, Diego; Berrío, Gabriel (Vizeu), Leandro Damião.

autor: MentiX; 02.04.2017; 13:39; źródło: własne; fot. bd.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX