flamengol.net

Éverton "specjalistą" od bramek w klasykach

Gole w debiucie Henrique Dourado, dobijające trafienie Viníciusa Júniora, ale to Éverton utorował Flamengo drogę do sobotniego zwycięstwa nad Botafogo w półfinale Taça Guanabara. No coś normalnego, nawiasem mówiąc, w najnowszej historii zawodnika w Rubro-Negro. Było to już ósme trafienie skrzydłowego w klasykach.

Ulubiona ofiara? Trzy gole przeciwko Fluminense, również trzy przeciwko Botafogo i dwa przeciwko Vasco. Ale to właśnie trafienie z zeszłorocznego wygranego 1:0 meczu z Gigante da Colina jest najmilej wspominane przez Évertona.

"Zawsze ważne jest zdobywanie goli. W klasyku jeszcze bardziej. To bardzo ważne zwycięstwo, dzięki któremu awansowaliśmy do finału. Moja ulubiona bramka jest w meczu przeciwko Vasco, ze względu na okoliczności." - powiedział Éverton.

Éverton rozegrał 255 meczów w koszulce Flamengo i zdobył 37 bramek. Aspekt decydujących goli w klasykach jest jednak aktualny. Pierwsza bramka miała miejsce przeciwko Vasco w Torneio de Manaus w 2015 roku. Następna miała miejsce w kolejnym roku w zremisowanym 3:3 meczu z Botafogo. Zeszły sezon był wyjątkowo udany dla zawodnika, który zdobył aż pięć bramek w klasykach.

autor: MentiX; 11.02.2018; 18:00; źródło: globoesporte.com; fot. bd.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX