flamengol.net

Flamengo potrzebuje tylko jednego zwycięstwa, aby mieć awans

Zdobycie Taça Rio gwarantuje miejsce w półfinale Campeonato Carioca, ale Flamengo potrzebuje znacznie mniej, aby zapewnić sobie miejsce wśród czterech najlepszych zespołów, które rywalizować będą o zdobycie Carioca. Lider klasyfikacji generalnej rozgrywek z 21 punktami na koncie, Rubro-Negro potrzebują wygrać tylko jeden mecz, aby zapewnić sobie awans.

Jeśli podopieczni trenera Zé Ricardo osiągną 24 punkty i osiem zwycięstw, to będą mogli zostać wyprzedzeni w klasyfikacji generalnej tylko przez Fluminense, które i tak jako zdobywca Taça Guanabara ma już zagwarantowany awans do półfinału. Trzecia Nova Iguacu ma szanse na osiągnięcie takiej samej liczby punktów, ale nie osiągnie takiej samej liczby zwycięstw, co Flamengo. Oznacza to, że Rubro-Negro mogą sobie zagwarantować drugie miejsce i jest to miejsce niezależne od tego, kto wygra Taça Rio.

Wymagane do awansu trzy punkty, Flamengo może zdobyć już w środowym spotkaniu z Bangu na Raulino de Oliveira we Volta Redonda. Po tym jak zespół zagrał rezerwowym składem z Resende, Zé Ricardo zapewnił, że w kolejnym spotkaniu wystawi najsilniejszy skład.

"Zawodnicy, którzy zostali powołani do swoich reprezentacji nie zagrają. Wszyscy pozostali będą dostępni. Zdajemy sobie sprawę, że musimy powrócić w środę do Volta Redonda z maksymalną siłą." - powiedział Zé Ricardo.

Oto klasyfikacja generalna Campeonato Carioca

Classificação geral do Carioca: com mais uma vitória, Fla garante ao menos o segundo lugar (Foto: GloboEsporte.com)

autor: MentiX; 20.03.2017; 20:33; źródło: globoesporte.com; fot. bd.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX