flamengol.net

Sport po Gabriela, Vaz wciąż czeka na ofertę

Stopniowo Flamengo zaczyna definiować skład zespołu, który będzie rywalizować o tytuły w tym sezonie. Jeśli Rubro-Nego nadal nie pozyskali żadnego nowego zawodnika, to klub pracuje nad odejściami. Następnym piłkarzem, który odejdzie jest Gabriel. Pomocnik, który został zatrudniony w 2013 roku, ustala ostanie szczegóły wypożyczenia do Sportu. Kolejnym w kolejce jest Rafael Vaz. Jednak sytuacja obrońcy jest nieco gorsza, ponieważ zarówno Mengão, jak i agent piłkarza czekają na pojawienie się oferty.

Wcześniej z klubu odeszli już Matheus Sávio i Márcio Araújo, którzy zostali wypożyczeni odpowiednio do Estoril i Chapecoense. Z kolei Federico Mancuello jest blisko odejścia do Cruzeiro. Jedynym niechcianym zawodnikiem, którego sytuacja jest niewyjaśniona jest Alex Muralha. Bramkarzem interesowało się japońskie Vengalta Sendai i meksykańskie Pumas, ale ostatecznie oba zespoły nie podjęły żadnych działań.

Przez pięć lat w Ninho do Urubu, Gabriel rozegrał 214 meczów i zdobył 23 bramki, wraz z Fla zdobył także dwa razy Campeonato Carioca i jedno Copa do Brasil. 27-latek ma kontrakt z klubem do końca 2019 roku. Flamengo i Sport prowadzą zaawansowane negocjacje i tylko pewne biurokratyczne problemy dzielą od oficjalnego ogłoszenia transakcji.

Sytuacja Rafaela Vaza zależy od oferty, która spodoba się zawodnikowi. Defensor został zaoferowany Santosowi, ale trener Jair Ventura jest zadowolony z ilości obrońców i zawetował transfer.

autor: MentiX; 10.01.2018; 16:32; źródło: globoesporte.com
Zawodnik meczu

Vinícius Júnior: Emelec 1:2 Flamengo

Ocena: 8.5
Zdjęcie tygodnia
Vinícius Júnior cieszy się po zdobytej drugiej bramce w meczu z Emelec.
Video
Dwa trafienia Viníciusa Júniora zapewniły Flamengo pierwsze od 2014 roku, wyjazdowe zwycięstwo w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX