flamengol.net

Zé Ricardo: "Brakowało nam trochę cierpliwości"

To był dławik. Flamengo miało trudności przez cały mecz, głównie z powodu braku cierpliwości w ofensywie. Zespół Resende był dobrze zamknięty i nie dał wiele przestrzeni dla Rubro-Negro. Jednak determinacja i upór zespołu z Gávea został nagrodzony w doliczonym czasie gry, gdy zwycięską bramkę zdobył Felipe Vizeu. Na pomeczowej konferencji prasowej, trener Zé Ricardo chwalił swój zespół za grę do samego końca.

Analiza meczu

"Resende sprawiło nam dużo problemów. Zabrali nasz komfort w ataku. Brakowało nam trochę cierpliwości, aby szybciej zdobyć bramkę. W drugiej połowie nasze zmiany spowodowały u rywala dyskomfort, a zwycięstwo przyszło przez zasługi, nawet pomimo tego, że nie zagraliśmy jakiegoś genialnego meczu. Teraz musimy myśleć o środowym meczu."

Mancuello

"Wiedziałem, że będzie trudno, aby Mancuello utrzymał cały mecz w rytmie, ponieważ z powodu urazu musiał przez kilka dni odpoczywać. Przez siedem dni nie trenował, a to musiało zakończyć się utratą trochę tempa. Dzisiaj grał na środku pomocy, ponieważ w dwóch najbliższych meczach nie będziemy mogli liczyć na Diego i Gabriela, który byłby jego naturalnym zmiennikiem. Możemy także scentralizować Berrio i umieścić Mancuello na skrzydle. Podobnie jak cały zespół, nie zagrał błyskotliwego meczu, ale jest to inteligentny zawodnik i jest chętny do pomocy. Jestem szczęśliwy z jego powrotu."

Wygwizdany Rômulo

"Rômulo jest wielkim zawodnikiem, jestem pewien, że da wiele radości fanom Flamengo. W moim przekonaniu jest najlepszym zawodnikiem. Márcio zagrał cały mecz z Portuguesa i był wyczerpany po Católica. Mieliśmy możliwość, aby wystawić Ronaldo, ale zdecydowaliśmy się na Rômulo. Czasami dany zawodnik nie gra dobrze, ale to nie odbiera jego wartości."

Felipe Vizeu

"Miał ubiegły sezon bardzo pozytywny. Teraz zdobył międzynarodowe doświadczenie, które jest dla niego ważne. Wrócił bardziej dojrzały i ciężko pracuje, czekając na swoją szansę. Znam go bardzo dobrze, pracowaliśmy razem w zespole juniorów. Musi nadal pracować, tak jak do tej pory. Dzisiaj chcieliśmy zobaczyć Berrio od początku wraz z Mancuello i Matheusem Sávio. Felipe jest zawodnikiem, który może się jeszcze bardzo rozwinąć. Może wiele się nauczyć od Guerrero i Damião."

Cafu

"Jest to młody zawodnik, on też jest z nami przez długi czas, jest we Flamengo od ośmiu lub dziewięciu lat. Poprosiłem go, aby grał na skrzydle, aby stworzyć jak najwięcej okazji i to zadziałało. Wykonał bardzo pozytywny sezon w ubiegłym roku, a następnie zdobył międzynarodowe doświadczenie, które było bardzo ważne."

Przygotowania do Bangu

"Zawodnicy, którzy zostali powołani do swoich reprezentacji nie zagrają. Wszyscy pozostali będą dostępni. Zdajemy sobie sprawę, że musimy powrócić w środę do Volta Redonda z maksymalną siłą."

autor: MentiX; 19.03.2017; 01:19; źródło: globoesporte.com; fot. bd.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX