flamengol.net

Zé Ricardo stawia na wychowanków

W 2016 roku, Flamengo zdobyło Copa São Paulo de Futebol Júnior wygrywając w wielkim finale z Corinthians. Mistrzowski zespół tworzyli m.in. Thiago, Gabriel Batista, Cafu, Léo Duarte, Lucas Paquetá, Thiago Santos, Matheus Sávio, Felipe Vizeu oraz Ronaldo. Kierowani przez Zé Ricardo, wychowankowie zdobyli zaufanie trenera, który kilka tygodni później objął pierwszy zespół. Od początku swojej pracy, szkoleniowiec promował dziewięciu piłkarzy, co pokazuje, że inwestuje w wychowanków klubu.

W sobotnim spotkaniu z Resende, Zé Ricardo wystawił w wyjściowym składzie bramkarza Thiago i pomocnika Matheus Sávio, a na ławce rezerwowych zasiadło siedmiu innych wychowanków. Spośród nich tylko Adryan, który wygrał Copinhę w 2011 roku, nie był z generacji z 2016 roku.

Z mistrzowskiego składu najwięcej występów w pierwszym zespole ma Felipe Vizeu, który rozegrał już 32 spotkania i zdobył dziewięć bramek. Potem są Matheus Sávio, który zdobył cztery gole w 12 meczach, Thiago Santos, który obecnie jest kontuzjowany, ale wystąpił dziewięć meczów, w których zdobył jedną bramkę. Natomiast Lucas Paquetá dwukrotnie trafiał do siatki w sześciu grach. Oprócz nich, Cafu rozegrał pięć meczów, Léo Duarte dziesięć, a Ronaldo siedem. Szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzymał także Thiago, który wystąpił w trzech spotkaniach.

autor: MentiX; 19.03.2017; 18:03; źródło: flamengo.com.br; fot. bd.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX